loading
Hakkımızda

Hakkımızda

R.Oktay ÖZ


Aslen Malatyalı olan R.Oktay ÖZ, İlk, orta ve lise eğitimini Gaziosmanpaşa Plevne Lisesinde tamamlamıştır. İ.T.Ü Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü mezunudur. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

11 yıl Öz Plastik Poşet  imalatı sektöründen otomotiv sektörüne geçiş yaparak Volkswagen Grubu Türkiye temsilcisi Doğuş Grubunda 15 yıllık Skoda Yetkili Bayisi olarak hizmet verdikten sonra halen Suzuki Bayisi olarak satış ve servis hizmeti veren Atik Otomotiv Tic. Lim. Şti. nin yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

 

Atik Sigorta Aracılık Hizm. Ltd. Şti.’ nde 6 adet sigorta şirketinin Acenteliği vardır. Bu şirketinde yönetim kurulu başkanıdır.

 

R. Oktay ÖZ Gaziosmanpaşa’daki ilk kentsel dönüşüm projesi olan Essenora İnşaat projesinin kurucu ortağıdır. 785 konut ve 58 teras villa, ticari birimleri ile anahtar teslim törenini  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yapmıştır.

 

R.Oktay ÖZ’ün bir diğer projesi  Plevne Konutları TEM Otoban kenarında 2500 konuttan oluşan projenin ilk etabında 400 konut ,ofis katları ve mağazalar vardır .Plevne Konutları'nın temel atma töreni Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu projenin kurucu ve büyük ortağı  By Oktayöz İnşaat A.Ş dir.

 

By Oktayöz İnşaat A.Ş. olarak orta vadede gerçekleşmesi planlanan  Taksim Hacıhüsrev projesi Beyoğlu Hacıhüsrevde BY Oktayöz inşaat tarafından açılan kentsel dönüşüm bürosunda ön sözleşme ve vekâlet çalışmaları halen devam etmektedir.

 

R.Oktay ÖZ Kentsel dönüşümde gönül rızasına dayalı, iletişimde pozitif enerji yaymanın faydalı olduğuna , insan yüreğine dokunmanın tılsım ve mucize yarattığına inanan, güler yüzlü insan odaklı samimiyeti seven bir yapıya sahiptir.

ÖZ ‘ ün hedefi  Proje özellikleriyle, kamuoyu nezdinde ön plana çıkaracak proje oluşturmak, halk ile uyum içinde çalışmak ve onlara hayal ettikleri hayatı sunmaktır. İnsana yatırım yapmayı sever.

 

OYDER (Otomotiv Yetkili Satıcılar Derneği), İMAD (Malatyalı İş Adamlar Derneği) üyelikleri bulunmaktadır.